Severočeské farmářské trhy Česky um
LAG PODRALSKO

Týden chleba 2017

16. říjen je Světovým dnem chleba, a protože chléb je jednou z nejstarších, nejvyráběnějších a nejnakupovanějších potravin již 6 000 let, připravili jsme pro vás v rámci Severočeských farmářských trhů několik akcí, které budou zaměřeny na tuto základní potravinu.
Na Severočeských farmářských trzích (SFT) můžete nakoupit všechny základní typy chleba, jako je chléb kváskový pšenično-žitný, stoprocentní žitný či vícezrnný, a mnoho chlebů speciálních, například podmáslový, škvarkový, s uzeným, ořechový a další, a to různých velikostí i tvarů. V současné době na SFT nabízejí své produkty čtyři pekárny. Pekárna PeDu z Dubí, Vopek – pekárna Povrly, Pekárna Tisá rodiny Španbauerových a Pekárna Branka z Rakovníka.
V Týdnu chleba pro vás připravujeme unikátní možnost okusit všechny nejúspěšnější chleby od našich pekařů, porovnat jejich chuť, vůni i vzhled a vybrat si, který je pro vás ten pravý.
A protože i pekaři se svými výrobky pyšní a každý z nich považuje svůj chléb za ten úplně nejlepší, rozhodli jsme se, že jejich spor rozhodne široká veřejnost svým hlasováním. V rámci doprovodné akce SFT – Týdne chleba – ve středu 18. 10. v Děčíně, ve čtvrtek 19. 10. v Ústí nad Labem a v sobotu 21. 10. v Chomutově budete moci jednotlivé chleby ochutnat, dát jim svůj hlas a pomoci určit, který z nich je ten nejlepší, pětihvězdičkový. Soutěž bude probíhat vždy mezi 9. a 11. hodinou nebo do snědení veškerých vzorků. Vítěz se bude moci honosit označením „nejlepší chléb na Severočeských farmářských trzích“.
V rámci prezentace pekařů pro vás bude připravena i ukázka surovin a pomůcek nezbytných pro výrobu chleba a také základní informace o její technologii.
Týden chleba proběhne:
středa 18. 10. Děčín, Masarykovo nám., 8-15 hod.
čtvrtek 19. 10. Ústí nad Labem, Mírové nám., 9-15 hod.
sobota 21. 10. Chomutov, Nám. 1. máje, 8-12 hod.O trzích Naši prodejci Foto Pro prodejce Pro média Školení Kontakt
Ústecký krajtrhy se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka
forum ustí nad labem chomutov jirkov kadaň cascade most olympia štětí