Severočeské farmářské trhy Česky um
LAG PODRALSKO

Oblíbené farmářky se přestěhovaly na Mírové náměstí

Už čtvrtý rok budou moci obyvatelé Ústí nakupovat na oblíbených Severočeských farmářských trzích. Změní se však jejich lokalita a den konání. Nově budou Severočeské farmářské trhy v úterý od devíti hodin na Mírovém náměstí. První trh se uskuteční v úterý 11. 3. (9 - 17.30).

Organizátorem Severočeských farmářských trhů (SFT) je spolek Český um – Artificium Bohemicum a pořádá je ve spolupráci s ústeckým magistrátem.

 

Jaký je důvod přestěhování trhů, jsme se zeptali Adama Webera, organizátora trhů.

„Po několika letech, kdy jsme hledali pro trhy v Ústí vhodnou lokalitu a mysleli jsme si, že jsme ji už nalezli na prostranství před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, se změnil management sousedního obchodního centra, s nímž jsme na pořádání trhů spolupracovali. Nové vedení však má o pořádání trhů vlastní představu. Bez jejich součinnosti se u kostela trhy bohužel pořádat nedají. Rozhodli jsme se proto, že pro trhy najdeme jinou lokalitu. Ve spolupráci s magistrátem jsme vybrali Mírové náměstí. Farmářské trhy by kromě podpory lokálních producentů potravin a umožnění zákazníkům nakupovat kvalitní potraviny měly také sloužit jako nástroj pro oživení centra města, kde je jinak prázdná nevyužitá plocha, a přilákat tak obyvatele zpět na náměstí, jak je tomu v jiných městech. Navíc chceme udržet kvalitu nabízeného zboží a upřednostnit při vytváření skladby trhu hledisko kvality a důvěryhodnosti prodávaného zboží nad kvantitou, a to nám nový prostor a podmínky s ním spojené dokonale umožní.“

 

A na co se můžeme na Severočeských farmářských trzích těšit? „Na trzích bude od začátku osvědčená nabídka tradičních produktů, na kterou jsou již Ústečané zvyklí, jako je uzenářské zboží, pekařské výrobky, krůty, ryby a podobně. S postupem času se bude nabídka ještě rozšiřovat podle toho, jak bude začínat zeleninová a květinová sadba a jak bude dozrávat první jarní zelenina a ovoce. Za podpory Ústeckého kraje také budeme pokračovat v certifikaci místních výrobců a prodejců, kteří pak na trzích nabídnou své výrobky, a kromě již tradičních a oblíbených prodejců přivedeme i nové, aby se nabídka trochu obměnila a ještě více zatraktivnila. Připravujeme i další vylepšení a novinky, které budeme představovat během roku.“

 

Trhy začnou v devět hodin a budou trvat do půl šesté, a to každé úterý.

 

Průběžně můžete sledovat informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz a na facebookovém profilu SFT.

 

Severočeské farmářské trhy se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 

Kontakt pro média

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049

 

Organizátor SFT:

Český um – Artificium Bohemicum, Skalka u Doks 51, 472 01 Doksy, IČ: 22850392Od dubna farmářské trhy i v Litvínově

7. 3. 2013


Občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum, které pořádá pod hlavičkou Severočeské farmářské trhy pravidelné farmářské trhy například v Mostě, Teplicích, Ústí nad Labem nebo Chomutově, bude pořádat farmářské trhy v letošním roce i v Litvínově. 

 

„Osmým městem, kde budeme pravidelně pořádat farmářské trhy se od dubna stane Litvínov. Už jsme o tom uvažovali vloni, ale nenašli jsme vhodný prostor. Letos jsme dostali nabídku na pořádání farmářských trhů od společnosti Japek v prostoru před nákupním střediskem  MÁJ ve Valdštejnské ulici.“ uvedl Adam Weber z pořádajícího sdružení Český um – Artificium Bohemicum a pokračoval „A protože je to lokalita velmi dobře dopravně dostupná, kdy lze parkovat přímo u trhu a i MHD je hned v místě, a zvolená plocha svým rozsahem umožňuje pořádat trhy zhruba o patnácti až dvaceti prodejcích, tak jsme se rozhodli, že to s trhy v Litvínově zkusíme. Nabídka by tedy měla být úplná, tak jak jsou naši zákazníci zvyklí, tedy zelenina, ovoce, masné a mléčné výrobky, pečivo, koření, mošty, med a další kvalitní potraviny. Vzhledem k možnostem nákupního střediska bude možná i „mokrá či zimní“ varianta trhu v atriu budovy střediska.“

 

Trhy se budou konat každou třetí středu v měsíci, od dubna, s přestávkou v červenci, až do prosince.

Termíny trhů: 17. 4., 15. 5., 19. 6., 21. 8., 18. 9., 16. 10., 20. 11., 18. 12.

 

Provozní doba trhu bude od 10 do 17 hodin s tím, že ji možné ještě upravít podle přání a potřeb  zákazníků.

 

Průběžně můžete sledovat novinky a informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz nebo na našem facebookovém profilu.

 

 

 

Kontakt pro média

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049Tisková zpráva - Třetí sezona Severočeských farmářských trhů začíná

28. 2. 2013

V pátek 8. března od 12 hodin opět zaplní prostranství před teplickou Olympií stánky s nabídkou kvalitních místních potravin a tím zahájí již třetí sezonu Severočeských farmářských trhů v Ústeckém kraji.

Organizátorem Severočeských farmářských trhů (SFT) je občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum a záštitu nad nimi převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. SFT se letos budou konat v devíti městech po celém kraji a naplánováno je 130 trhů, což je skoro o třetinu více než vloni.

 

I pro letošek je připraveno několik novinek.

 

Nejpodstatnějšími novinkami jsou: zvýšení počtu a zkrácení periodicity konání trhů v Ústí (od května ze čtrnácti dnů na týden) a Mostě (z měsíce na čtrnáct dní), v Mostě také došlo ke změně místa konání trhů, v Kadani se přesunul den konání ze čtvrtka na pátek a jako další město s pravidelnými trhy přibyl Litvínov.

 

„Farmářské trhy v Mostě jsme se rozhodli přesunout do centra ke kulturnímu domu Repre, abychom umožnili Mostečanům lepší přístup ke kvalitním potravinám, které na našich trzích prodávají prověření pěstitelé, výrobci a prodejci. V únoru jsme si to ověřili na zabijačkových hodech, které jsme tam pořádali a jejichž návštěvnost překonala naše očekávání. Doufáme, že to bude pokračovat a trhy v Mostě se zařadí k těm největším v kraji. Zachováme sobotní dopoledne, ale trhy budou každých čtrnáct dní až do Vánoc,“ uvedl Adam Weber z pořadatelského týmu SFT.

 

A jaké další novinky si organizátoři připravili?

„Farmářské trhy v Ústí se konečně rozeběhly podle našich představ, a protože prodejci bývali na podzim pravidelně vyprodaní, budeme v sezoně (od 9. května) trhy na prostranství před kostelem u OC Forum pořádat každý čtvrtek a začátek trhu posuneme na 10. hodinu,“ seznamuje nás s dalšími novinkami Adam Weber. „Změna dne konání pravidelných trhů ze čtvrtka na pátek se uskuteční v Kadani, kde budou trhy probíhat jednou měsíčně od 12 do 17 hodin. Nově přidáváme trhy i ve středu, a to farmářské trhy u obchodního střediska Máj v Litvínově (10–17 hod.) každou třetí středu v měsíci.“

 

A co nabídka na trzích?

„Na trzích bude již od začátku bohatá nabídka tradičních potravin od oblíbených prodejců a postupem času se bude ještě rozšiřovat tak, jak bude dozrávat sezonní ovoce a zelenina, nabíhat výroba čerstvých sýrů či stáčení nového medu. Zjara bude na trzích k dostání i zeleninová a květinová sadba. Kromě již zaběhlých a oblíbených prodejců máme domluveny i nové, aby se nabídka trochu obměnila, zpestřila, a ještě víc zatraktivnila. Už vloni jsme začali prověřovat a certifikovat pěstitele, výrobce a prodejce, kteří se na našich trzích objevují. V tuto chvíli jich máme prověřených přes čtyřicet a budeme v tom pokračovat i nadále, abychom mohli ručit za to, že na Severočeských farmářských trzích se prodávají kvalitní potraviny s dohledatelným původem, odpovídající naší představě o produktech, které patří na farmářský trh. Na této certifikaci spolupracujeme i s místní veterinární správou či Státní zemědělskou inspekcí,“ dodává Adam Weber.

 

Co se dál týká trhů a aktivit s nimi spojených?

„Rádi bychom některé trhy udělali tematické se zaměřením na určitou potravinu, jako například jahody, med, jablka, sýry a podobně, kdy kromě rozšířené nabídky tohoto zboží na trhu budou připraveny doprovodné akce, soutěže, ale třeba i ukázka přípravy gastronomických specialit z těchto potravin. Kromě farmářských trhů budeme pořádat další tematické trhy a akce, jako jsou velikonoční či adventní trhy. Také připravujeme druhý díl kuchařky RECEPTY SEVEROČESKÝCH FARMÁŘŮ,“ doplňuje Adam Weber.

 

  

 

Kdy a kde tedy Severočeské farmářské trhy začínají?

 

Teplice, OC Olympia, Srbická 464, pátek 12.00 – cca 17.00
začátek 8. března, 1x za čtrnáct dní až do Vánoc

 

Ústí nad Labem, prostranství před OC FORUM, čtvrtky 10.00 – cca 17.00
začátek 14. března, zpočátku 1x za čtrnáct dní
, od května každý týden až do Vánoc

Kadaň, Mírové náměstí, pátek 12.00 – cca 17.00
začátek 15. března, 1x měsíčně do listopadu


Chomutov,
nám. 1. máje, soboty 8.00 – cca 12.00
začátek 16. března, 1x za čtrnáct dní do listopadu


Most
, prostranství před KD REPRE (Velké mostecké stávky 4), soboty 8.00 – cca 12.00
začátek 23. března, 1x měsíčně, od května 1x za čtrnáct dní do prosince

Litvínov, OC Máj, Valdštejnská 2117, středa 10.00 – cca 17.00
začátek 17. dubna, 1x měsíčně do prosince

Jirkov, nám. Dr. E. Beneše, soboty 8.00 – cca 12.00
4x ročně (květen, červen, srpen, říjen)

Štětí, Nové nám., pátek 9.00 – cca 17.00
3x ročně (červen, září, prosinec)

 

Jimlín, zámek Nový hrad, víkendy 9.00 – cca 17.00
3x ročně (březen, červen, prosinec)

 

 

Průběžně můžete sledovat informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz nebo na našem facebookovém profilu.

 

 

 

Kontakt pro média

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049

 Předkrm Severočeských farmářských trhů

4. 2. 2013

Zabijačkové hody jako předkrm farmářských trhů

Jako předkrm před samotnou sezonou Severočeských farmářských trhů pro vás připravilo občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum zabijačkové hody ve třech severočeských městech. Každá akce bude specifická a se speciálním bonusem.

9. 2. Štětí, Nové náměstí, 12–17 hod.

Masopust ve Štětí má už svou letitou tradici. Jeho součástí je průvod masek s ukázkami tradičních masopustních zvyků. Průvod vyrazí ve 14 hod. z obce Stračí a na Nové náměstí dorazí přibližně kolem půl čtvrté. Na Novém náměstí budou připraveny zabijačkové hody (od 12 hod.), občerstvení a mnoho dalších specialit.

 

14. 2. Ústí nad Labem, prostranství u OC Forum, 10–17 hod.

Láska prochází žaludkem


Přijďte ochutnat pravé zabijačkové delikatesy od mistrů řezníků a další kvalitní potraviny od místních výrobců a prodejců a oslavte tak netradičně svátek sv. Valentýna. Spojení zabijačkových hodů a svátku sv. Valentýna může být velmi originálním vyjádřením citů k milované osobě.

Jako bonus je připraven pro toho, kdo nakoupí v kterémkoliv obchodě v OC Forum a předloží účtenku v hodnotě minimálně 200 Kč, dárek v podobě páru jitrnic zdarma.

 

16. 2. Most, prostranství před KD REPRE, 10–17 hod.
Přijďte v masopustní masce, a dostanete koblihu a svařák či teplý mošt zdarma!

Za přispění společnosti Czech Coal je pro všechny návštěvníky, kteří přijdou v maskách, připravena odměna v podobě koblihy a teplého nápoje.
Pro návštěvníky bude připravena i spousta zabijačkových dobrot (jitrnice, jelita, zabijačkový guláš a polévka atd.), a to jak k nákupu domů, tak i k přímé konzumaci. Kromě toho vás čeká i široká nabídka dalšího různorodého občerstvení, nápojů, pečiva, sýrů i jiných mléčných výrobků, medoviny, moštů, koření, těstovin, léčivých bylinek a dalších farmářských potravin. Těšit se můžete i na doprovodný kulturní program.


Severočeské farmářské trhy
pak odstartují v pátek 8. března u OC Olympia Teplice a poté i v dalších městech:
8. 3. Teplice, OC Olympia, 12–18 hod.
14. 3. Ústí nad Labem, prostranství u OC Forum, 10–17 hod.
15. 3. Kadaň, Mírové nám., 12–17 hod.
16. 3. Chomutov, nám. 1. máje, 8–12 hod.
23. 3. Most, prostranství před KD REPRE, 8–12 hod.

Průběžně můžete sledovat informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz.

 

 

Kontakt pro média

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049Třetí sezóna Severočeských farmářských trhů v Chomutově začíná

13. 2. 2013

V sobotu 16. března od 8 hodin zaplní náměstí 1. máje opět stánky s nabídkou kvalitních místních potravin. Od tohoto dne budou pravidelně i letos, v sobotu dopoledne každých čtrnáct dní, probíhat oblíbené farmářské trhy.

Organizátorem Severočeských farmářských trhů (SFT) je občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum a pořádá je ve spolupráci se statutárním městem Chomutov.

 

I pro letošek je připraveno několik novinek.

 

„Chomutovské trhy jsou nejlepší a největší v celém Ústeckém kraji, a to bychom rádi i letos udrželi a navázali tak na dosavadní velký úspěch farmářský trhů v Chomutově.“ uvedl Adam Weber z pořadatelského týmu SFT a upřesnil „Na trzích bude již od začátku bohatá nabídka tradičních produktů a postupem času se bude ještě rozšiřovat tak, jak bude dozrávat sezonní ovoce a zelenina, nabíhat výroba čerstvých sýrů či stáčení nového medu. Z jara bude na trzích k dostání i zeleninová a květinová sadba. Kromě již tradičních a oblíbených prodejců přivedeme i nové, aby se nabídka trochu obměnila a ještě víc zatraktivnila. Rádi bychom některé trhy udělali tématické se zaměřením na určitou potravinu, jako například jahody, med, jablka, sýry a podobně, kdy kromě rozšířené nabídky tohoto zboží k tomu budou doprovodné akce, soutěže a třeba gastronomické speciality z těchto potravin.“

 

 

Termíny pro letošek jsou:soboty, 8 – 12 hod., (16. 3., 30. 3., 13. 4., 27. 4., 11. 5., 25. 5., 8. 6., 22. 6., 13. 7., 27. 7., 10. 8., 24. 8., 7. 9., 21. 9., 5. 10., 19. 10., 2. 11., 16. 11., 30. 11.)

Prvních 18 trhů proběhne na tradičním místě na náměstí, poslední (30. 11.) u nového informačního centra.

 

Kromě Chomutova se Severočeské farmářské trhy uskuteční také v blízkých městech Kadani a Jirkově.

 

 

Průběžně můžete sledovat informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz.

 

Kontakt pro média

Adam Weber, weber@ceskyum.cz, tel.: 602 893 049O trzích Naši prodejci Foto Pro prodejce Pro média Školení Kontakt
Ústecký krajtrhy se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka
forum ustí nad labem chomutov jirkov kadaň cascade most olympia štětí